Badania kliniczne opublikowane przez Gazzetta Medica Italiana

Badania przeprowadzone zostały w 2008 roku w Klinice Chirurgii Ogólnej na Uniwersytecie Modeny i Reggio Emilia we Włoszech. Badania miały na celu sprawdzenie bezpieczeństwa i efektywności programów medycznych urządzenia ICOONE. Badaniu poddały się osoby cierpiące na najczęściej występujące schorzenia, dla których dedykowane jest urządzenie ICOONE. Pacjenci cierpiący na zaparcia, blizny, poparzenia i cellulit byli poddawani serii 10 jednakowych zabiegów, które odbywały się 2 razy w tygodniu. Wyniki tych badań, które opierały się na prostym otwartym modelu okazały się pozytywne w każdym z leczonych schorzeń. Cellulit w medycynie Icoone Urządzenie ewidentnie jest w stanie działać skutecznie poprzez pobudzanie krążenia i neurotycznych odruchów receptorów skóry, mobilizację oraz pobudzenia enzymów i białych krwinek zdolnych zmieniać kształt bliznowatej tkanki, wliczając w to stare blizny. Udowodniono, że elastyczna modulacja skóry wywołuje niezwykłe zmiany dotykające zdeformowaną tkankę, nadając jej sprężystość i elastyczność, szczególnie kiedy pozbywamy przypadłości wynikających z zaburzeń albo zwyrodnień wywołanych przez istniejące uprzednio stany chorobowe. Ponadto wykazano, że odpowiednie programy ICOONE pobudzają ruchy perystaltyczne jelit, zmniejszając dzięki temu zaparcia. Badania potwierdziły również nową, lepszą jakość zabiegów które wnoszą mikro otwory umieszczone w rolkach, jak również świetną ergonomię urządzenia i możliwość pracy w oparciu o naturalne ruchy operatora. Wykazane zostały również właściwości regenerujące i odprężające, a także pełne bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów.

Badania Prof. Guimbertau

Badania zostały przeprowadzone w 2005 r. w Narodowej Akademii Chirurgii w Instytucie Aquitain de La Main we Francji. Badania miały na celu zbadanie systemu przesuwania się warstw podskórnych. Badania zostały przeprowadzone poprzez obserwacje zabiegów chirurgicznych na ludzkim ciele, rejestrowanych za pomocą nagrań wideo.Badania doprowadziły do odkrycia Mikrowakuolarnego Dynamicznego Systemu Absorcji Kolagenu (MCDAS). System ten rozciąga się pod powierzchnią całej skóry, przenikając włókna mięśniowe i dotykając podskórne złogi tłuszczu. Jego Najistotniejszym elementem są wakuole, które wypełniają wolne przestrzenie pod skórą i ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.Budowa wakuoli, na którą składają się włókna kolagenowe i elastyna, zapewniają tej strukturze dużą elastyczność i odporność na napięcia zewnętrzne. Pozwala to na odpowiednią reakcję skóry na ruchy naszego ciała oraz oddziaływujące na nią siły zewnętrzne. Ponadto struktura włókienkowa tego systemu powoduje, że siły które oddziaływują na naszą skórę są poprzez kolejne, połączone ze sobą włókna przenoszone są na cały system i przez to stopniowo niwelowane. Dobrze obrazuje to np. sytuacja w której łapiemy i podciągamy skórę, a ona po chwili wraca na swoje miejsce. Widać wtedy, jak mimo pewnych ruchów i działania siły zewnętrznej, struktura naszej warstwy podskórnej zachowuje swoją własną formę. Pozwala nam to wykonywanie wielu ruchów bez ryzyka naciągnięcia lub uszkodzenia skóry.

Badania prof. Scuderi

Badania pod kierownictwem dr Nicolo Scuderi zostały przeprowadzone w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Uniwersytetu ‘La Sapienza’ w Rzymie i miały na celu porównanie dwóch urządzeń do masażu: ICOONE i TRM (technologia z napędem w rolkach). W badaniu wzięło udział 10 kobiet, z których każda miała wykonane po 5 zabiegów na każdym urządzeniu. Zabiegi wykonywał jeden fizjoterapeuta, a wyniki byłe oceniane przez niego i przez pacjentki, za pomocą specjalnych formularzy. Wyniki były weryfikowane ponownie po kilku dniach od zabiegu. Badania miały ocenić ergonomię urządzeń, a także ich skuteczność pod kątem kilku najważniejszych problemów na które oddziałuje masaż. Piekne cialo Icoone Okazało się że obie technologie są efektywne, jednak zaobserwowano przewagę urządzenia ICOONE, spowodowaną rozłożeniem podciśnienia pomiędzy mikro otwory w rolkach i komorę główną, dzięki temu urządzenie jest bardziej elastyczne. Poprzez odpowiednią zmianę parametrów pozwala osiągać powierzchowne efekty wizualne lub działać głębiej na układ mięśniowo-szkieletowy, w ten sam sposób co TRM. Wszyscy pacjenci wyraźnie wskazywali technologię ICOONE jako zabieg przyjemny i bezpieczny dla skóry, natomiast dla 32% badanych technologia TRM wydała sie nieprzyjemna lub bolesna. Podobnie było z oceną poziomu hałasu urządzeń. Wszyscy badani wskazali urządzenie ICOONE jako ciche, natomiast 14% stwierdziło że urządzenie TRM pracuje za głośno. Ergonomia obu urządzeń (kształt, rozmiar, ekran czy poziom hałasu) została pozytywnie oceniona przez fizjoterapeutę.

Badania dr Palmieri

Badania przeprowadzone w 2007 pod kierownictwem dr Palmieri wykazały zmiany jakie wprowadziła nowa technologia ICOONE w mechanicznym masażu próżniowym. Nowa technologia wprowadziła przede wszystkim masaż mikro pęcherzykowy Roboderm, który sprawił ze zabieg stał się dokładniejszy i bezpieczniejszy. Ponadto udowodniono, ze urządzenie ICOONE jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem kosmetycznym ale jest także doskonałym narzędziem w rekach lekarzy przy wielu problemach skóry. ICOONE może być właczony do zabiegów rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych, ponieważ doskonale radzi sobie z bliznami pooperacyjnymi, zatorami oraz poprawia ogólna kondycje skóry.